Anti Aging Bakımı

[image_slider_no_space on_click=”prettyphoto” height=”400″ navigation_style=”light” highlight_active_image=”yes” images=”556,557″]

Antiaging kelime anlamı olarak yaşlanmaya karşı olmayı ifade eder.

Antiaging uygulamalar ile sağlıklı yaşam, kronik hastalıkların oluşmasını önlemek veya geciktirmek hedeflenmektedir. Böylece kişilerin ömürleri artarken aynı zamanda kaliteli bir yaşam sürmeleri sağlanmaktadır. Son yüzyıl içinde gelişmiş ülkelerde yaşam sürelerinin sürekli olarak artıyor olmasının altında modern tıp biliminin ve yasam koşullarındaki iyileşmenin sağladığı avantajlar yer almaktadır. Yaşlı nüfus oranı gün geçtikçe artmaktadır.Yaşlılıkla beraber görülen kronik hastalıklara bağlı hastaneye müracaat ve sağlık harcamalarında görülen yüksek rakamlar gelişmiş ülkelerde antiaging tıp bilimini ön plana çıkarmıştır. Hastalıkları önlemek için yapılan harcamaların hastalıkların tedavisi için yapılan harcamalardan çok daha az olduğu görülmüş ve ülke ekonomisi açısından önemli ölçüde bir tasarruf sağlanmıştır. Yaşlılıkta görülen kronik iltihabi hastalıklar: diyabet, demans veya Alzheimer hastalığı, kalp damar hastalıkları, kanser, kemik erimesi ; antiaging programlar ile iltihap ve serbest radikallerin oluşumu azaltılarak ve hücrelerin enerji üretimini arttırarak ve tarama testleri ile de erken teşhis ve hemen tedavi edilerek önlenmektedir.

 

Anti-aging cilt bakımı hücre yenilenmesini tetikleyecek  cilt altı ihtiyaçlarını gidermeye yönelik anlamlı ve kapsamlı  cilt bakımlarıdır.

Amaç yavaşlamış cildi aktiv maddeler ile canlandırmak, mimik kırışıklıklarını onarmak ve hafifletmektir. ayrıca  cildin yenilenme ve savunma mekanizmasını güçlendirmek, cildin esneklik ve yumuşaklığını desteklemek, su tutma kaybını minimalize etmek anti – aging hücre yenileyici bakımın en önemli faydalarındandır. Genellikle  30 yaş ve üstü bakımlarıdır.

Kliniğimizde kişilerin cilt yapılarına ve ihtiyaçlarına göre anti-age cilt bakım proğramları planlanmaktadır. Zaman zaman cildin durumuna göre ( olgun ciltlerde ) medikal estetik uygulamalarla desteklenerek daha uzun süre kalıcı ve etkin protokoller oluşturmaktayız. Medikal estetik uygulamalarda özellikle kollojen üretimini arttırmak için;

Enjeksiyon yöntemi ile hyalüronik asit, çeşitli antioksidan maddeler, vitamin ve peptitlerin uygulanması,

Derinin ölü tabakası olarak adlandırılan ‘stratum korneum’ un azaltılması, güneş ve yaş ilerlemesi ile oluşan lekelerin yok edilmesine yönelik asit uygulamaları,

Kırışıklıkları azaltmak için botulinum toksin uygulamaları,

Özellikle orta yüz bölgesindeki doku kaybını toparlamaya yönelik derin dolgu uygulamaları, cilt tipine uygun dermo kozmetik ürün danışmanlığı yapılmaktadır.

Anti-aging cilt bakımında kullanılan ultrason  teknolojisi cildin alt katmanlarındaki taşıyıcı dokularda odaklanmış ses dalgaları kullanılarak kollajen üretiminin uyarılması yolu ile ciltte sıkılaşma ve gerginlik sağlayan bir tedavi yöntemidir. Ultrason ile cildin sıkılığını yitirmesi sebebi ile  sarkma yaşanan kaş, alın, yanak, ağız kenarı, yüz konturu, çene hattı, gıdı bölgesi, dekolte bölgesi ve kırışan göz çevresinde ameliyatsız toparlanma ve gençleşme sağlanmaktadır. Odaklanmış ultrason teknolojisini kullanarak  ve cerrahi müdahale olmadan derin dokular üzerinde etki sağlayan tek yöntemdir.

Tek bir uygulama ardından rejenerasyon süreci hemen başlar, ilk anda bile hafif bir gerilme etkisi görülmektedir. Cilt uygulama sonrası her geçen gün daha iyi görünmeye başlar, 1 hafta sonrasında cildinizi daha iyi hissedersiniz, 1 ay sonra etkiler görünür hale gelir, 3 ayın sonunda istenen sonuç gözlenmeye başlar. Tam sonuç alınması ise 6 ay sürmektedir. Ciltte kollajen üretimini uyardığı için elde edilen sonuç uzun süreli kalıcı olmaktadır.