Kalıcı Makyaj

[image_slider_no_space on_click=”prettyphoto” height=”400″ navigation_style=”light” highlight_active_image=”yes” images=”533,526,525″]

Kalıcı Makyaj Nedir?

Vücudumuz da ihtiyaç olan belli bölgelere renkli pigmentlerden oluşan doğal su bazlı boyanın; cildimizin üst deri diye de tarif edilen epidermis bölgesine bırakılması (aşılanması)dır. Kalıcı makyajı dövmeden ayıran en önemli fark; boyanın bırakıldığı yerden kaynaklanmaktadır. Dövme işlemin de boya epidermise değil dermal tabakaya bırakıldığı için uygulama bir ömür boyu ciltte kalır. Kalıcı makyaj da ise hücre kendini yeniledikçe boya pigmentleri de vücudumuzdan atılır. Dolayısı ile yapılan uygulamanın kalıcılığı kişiye ve o kişinin metabolizma hızına bağlı olarak 2 ila 5 yıl arasında değişiklik göstererek kalır. Pigmentler ciltten uzaklaşırken uygulama bölgesinde ki renkte zamanla flulaşarak silinir. Eğer bu uygulama belli aralıklarla yenilenip (rütuş yapılıp) uzun yıllar aynı güzellikte ve kalıcılıkta korumuş olunur.  Kalıcı makyaj; kaş, eyeliner, dudakta uygulandığı gibi, para medikal amaçlı olarak da uygulamalar yapılmaktadır.

 

Mikro Pigmentasyon Uygulaması Nedir?

Yüz ve vücut kullanımı için üretilmiş olan mikro pigmentasyon uygulaması, aslında doğal ve mineral boyaların, tek kullanımlık steril iğnelerle deri yüzeyinin 0.5 ila 0.7 mm altına aşılanması işlemi. Daha çok kozmetik ya da dövme olarak kabul edilebilecek bu işlemle kaştaki, göz çizgisindeki ve dudaktaki bazı ufak kusurlar kapatılıyor, şekil bozuklukları giderilebiliyor. Böylelikle kalıcı makyaj sayesinde haftanın yedi günü, günün 24 saati bakımlı ve genç bir görünüm kazanmak mümkün olabiliyor. Günümüzde özellikle uzun yıllar sonra kalın kaşın yeniden moda olmasından dolayı, kaş için makyaj uygulamasını tercih eden kadınlar çoğunlukta. Üstelik şu an trend olan kalın kaşın, çoğu kadına daha genç ve coşkulu bir yüz ifadesi verdiği de kesin!

 

Kalıcı Makyaj Neden Yapılmalıdır?

Kalıcı makyaj özellikle iş hayatı ya da ev ve aile sorumlulukları dolayısıyla kendine vakit ayırmakta zorluk çeken kadınlar arasında çok popüler bir uygulama. Ayrıca sporcular, sanatçılar, kontakt lens kullananlar, dudaklarının daha dolgun görünmesini isteyenler, kozmetiklere ve makyaj ürünlerine karşı hassas olanlar, seyrek kaş ve kirpiklere sahip kişiler, yüz ya da vücutlarında kalıcı bir beni olmasını isteyenler, doğuştan dudaklarında renk sorunu olanlar da bu uygulamadan yararlananlar arasında. Kalıcı makyajla ayrıca saçı seyrek olan kişilere saç efekti verilebildiği gibi gözlerini daha fazla belirginleştirmek isteyenler için kalıcı eye-liner kontürü çizimi gibi alternatifler de mevcut. Bunlara ek olarak kısmi göğüs alımı ameliyatları sonrası, kadının kendini daha güzel, iyi ve estetik hissetmesi için meme başı çizimi ve dolgusu da gerçekleştiriliyor.